הגינה שלנו היא אחד המקומות שמקנים לנו איכות חיים, כאשר גינה או חצר פורחת, מאפשרת לנו ליהנות מחלקת אלוהים קטנה שכולה שלנו, כאשר בגינה אנו מארחים חברים, מבלים עם המשפחה, אוכלים ארוחות מפנקות בימי האביב והקיץ ואף יושבים בה לבד כאשר אנו רוצים להירגע מעמל יומנו.

אם יש לכם שטח שכולו שלכם באזור החצר, אם הגינה שלכם זקוקה לעיצוב וטיפוח ואם אתם רוצים לסדר ולעצב לכם בגינה אזור נפלא השייך רק לכם, חשוב כי תשימו לב ל 8 רעיונות לגינה מושלמת!

עיצוב גינה בסגנון ים תיכוני

עיצוב גינה בסגנון ים תיכוני הוא רעיון מעולה לגינות הנמצאות בישראל שבו שורה אקלים ים תיכוני. בגינות כאלה יכולים לצמוח עצי לימון חזקים הפורחים בקלות בארץ, ניתן לשתול בה ערוגות תבלינים עם שלל צמחים ים תיכוניים כמו זעתר, פטרוזיליה, אורגנו ועוד, ניתן לשלב בגינות שיחי ורדים שנחשבים חזקים וכאלה שלא זקוקים להרבה השקיה, ולעטר את הגינה בשולחנות פסיפס עתיקים, עששיות המשולבות בצמחים ושאר פריטים בסגנון הים תיכוני. התוצאה תהיה מרהיבה תוך קבלת גינה שאינה דורשת תחזוקה רבה.

בניית גינת זן

בצד השני של המתרס ניתן למצוא את גינות הזן המגיעות אלינו מהמזרח הרחוק וכובשות את הגינות בישראל. בעידן אשר בו אנשים מודעים יותר לאיכות חייהם ולצורך בתרגול מדיטציה ויוגה, רבים מחפשים את הדרך להירגע בשעות הפנאי כאשר ישנם שעושים זאת באמצעות גינות זן.

גינת זן כוללת חצץ רך המפוזר לאורך המרחב ומאוגד לשבילים שנעים לפסוע עליהם, היא מקושטת בעצים ננסיים אשר גם מקשטים את האזור וגם מקנים המון אנרגיה ועוצמה, יש בה מזרקות שפכפוך המים שלהן מסייע להרגעת הנפש והגוף, תוך שניתן להוסיף לגינה גם פינת ישיבה על הקרקע באמצעות מזרונים או פינה לתרגול יוגה ומדיטציה לימים בהם חשוב להירגע.

גינה ורטיקאלית

אחד החידושים בכל הנוגע לתחום הגינון, הינו גינות ורטיקאליות. גינות כאלה הבנויות בצורה אנכית כלפי מעלה דרך עציצים התלויים על הקיר ושאר כלי קיבול מתאימים, היא כזאת אשר מתאימה למי שרוצה לחסוך במקום וגם לייפות את הסביבה שבה הוא חי.

במכלים המתאימים לגינה ורטיקאלית ניתן לגדל שלל צמחים, תבלינים וירקות, כאשר את הגינה קל להקים תוך תליית חבלים המאגדים את הכלים על גבי הקיר, או התקנת צינורות השעונים על הקיר אשר בהם מונחים העציצים.

שילוב בריכה טבעית בגינה

דרך נוספת לעצב את הגינה היא באמצעות שילוב בריכה טבעית בגינה. כיום באמצעות בריכות נוי טבעיות, בריכות דגים, מזרקות ואף בריכות שכשוך המדמות מעיין נובע בגינה אשר בו אפשר לטבול: ניתן להקנות לגינה אווירה מרגיעה וטבעית במיוחד.

בריכת נוי עיצוב גינה

שילוב תאורה

חשוב לדעת כיצד לשלב תאורה בגינה באופן חכם. כיום ישנה תאורת לד שמתאימה למי שרוצה גם לחסוך באנרגיה ולגם להפוך את הגינה למוארת יותר. האירו באמצעות תאורת לד צמחים יפים, אגניות מים, פסלונים בגינה ועוד, ותוכלו להקנות לגינה שלכם מראה מודרני, או אפילו מסתורי.

עבודות דק ועץ בגינה

כדי שהחצר והגינה שלכם יהיו מקומות שנעים לפסוע ולהלך בהם, חשוב לשלב בגינה עבודות דק ועץ. באמצעות רצפת דק בגינה ניתן להתנהל בגינה בקלות, להציב ריהוט גן בצורה נוחה על גבי הקרקע,  ואף להתנהל בצורה בטוחה ונעימה יותר סביב בריכה במידה וישנה כזאת האזור. השתמשו בשאר מוצרי עץ כמו פרגולות, אדניות עץ ושלל חפצים למראה הכפרי ותוכלו ליהנות מגינה רחבה ונעימה.

שימוש בציוד גינה מתאים

כאשר אתם מעצבים את הגינה שלכם ,חשוב להשתמש בציוד גינה המתאים. רכשו כלי עבודה כמו מעדרים, אתים, מזמרות חשמליות ועוד, וזאת כדי לפנות גזם מהגינה, כדי להכין את האדמה לשתילה, ולהפוך את החלל לפנוי יותר. שימוש בכלי עבודה מקצועיים ייסעו לכם לבצע שיפוץ גינה ועיצוב גינה בצורה מהירה ויעילה יותר.

בניית גדר טבעית מסביב לגינה

אחד הדברים שאנו רוצים בגינה שלנו הוא פרטיות, ולכן חשוב שנגדר את הגינה אך נעשה זאת בצורה נכונה והרמונית. לשם כך ניתן ללמוד כיצד בונים גדר חיה בגינה, או כיצד בונים גדר עשויה עץ לקבלת המראה הכפרי וההרמוני בגינה. הגדר גם תיתחם את הגינה שלכם וגם תקנה לכם מקסימום פרטיות.

לסיכום, עיצוב גינה נעשה באמצעות המומחים בתחום, כאשר מדובר באדריכלי נוף, מעצבי גינות, גננים מקצועיים  ואנשי מקצוע אשר יכולים להקנות לכם שיפוץ גינה מושלם וזאת על ידי שילובים של עץ, צמחייה נכונה, בריכות דגים ומים ועוד. חשוב להקפיד על הדברה ולתחזק את הגינה מידי שנה, בשל כך יש לפנות לאנשי המקצוע לייעוץ ולקבלת גינה מעוצבת.